Niezależnie od tego czy wysyłamy pojedynczą przesyłkę czy prowadzimy sklep internetowy, bezpieczne pakowanie paczek jest bardzo istotne, a czasami to spore wyzwanie.

Sprzedaż internetowa prężnie się rozwija, więc opakowania dla sklepów internetowych to popularna dziedzina. Nie zawsze jednak zastosowane rozwiązania zapewniają bezpieczne pakowanie paczek.

Dotyczy to szczególnie delikatnych przedmiotów ze szkła czy innych kruchych materiałów, jednak podczas transportu przesyłek uszkodzeniu mogą ulec i bardziej odporne rzeczy. Przesyłki niejednokrotnie są narażone na zgniecenia, wstrząsy, upadki i inne zagrożenia, które wpływają na zniszczenie zawartości. Dlatego warto pamiętać, że opakowania to nie tylko zewnętrzna forma,ale też zabezpieczenie środka.

Mocne kartony tylko wydają się być wystarczającym rozwiązaniem, w praktyce okazuje się, że zwykle to nie wystarcza. Potrzebne są dodatkowe zabezpieczenia przed różnymi aspektami zawartości przesyłek, takie jak zafoliowanie, a często także różne wypełniacze do paczek.

Sklepy internetowe prowadzące sprzedaż delikatnych rzeczy muszą włożyć sporo czasu i energii we właściwe i bezpieczne pakowanie przesyłek. Zdarza się często dużo zwrotów uszkodzonych podczas transportu przedmiotów. Dlatego sposób pakowania w sklepach internetowych jest ważnym elementem prowadzonej działalności.

Opakowania do przesyłek

Na opakowania dla sklepów internetowych składają się różne czynniki. Oprócz zewnętrznej formy jak kartony, dostępnych jest parę rozwiązań dodatkowo chroniących zawartość paczki przed przesuwaniem i innymi zagrożeniami. Dzięki temu w dzisiejszych czasach możliwe jest całkowicie bezpieczne pakowanie paczek.

Kartony

Najróżniejsze kartony to wygodne i wręcz niezbędne rozwiązanie do pakowania, przenoszenia, przewożenia czy przesyłania praktycznie wszystkiego. Kartony powinny być wytrzymałe i zabezpieczać oraz chronić przesyłki przed zniszczeniem. Jest to szczególnie ważne przy produktach delikatnych jak szkło czy porcelana. Do ciężkich rzeczy ważna jest grubość kartonów, tak żeby wytrzymały duży ciężar i również zabezpieczały zawartość.

Przedmioty mniej narażone na uszkodzenia podczas transportu i tak wymagają porządnego kartonu. Te standardowe są jednak dość podatne na różne uszkodzenia i zgniecenia, zawartość też może ulec uszkodzeniu.

Dobrym rozwiązaniem są wytrzymałe kartony 5 warstwowe o fali BC. Kartony o takiej fali mają grube, mocne ścianki, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe na zgniecenia. Fale zapewniają amortyzację dla zawartości, ponieważ wypełniają przestrzeń między warstwami tektury, co zapewnia kartonowi lepszą wytrzymałość.

Kartony 5 warstwowe to solidne opakowanie, które zapewnia ochronę pojedynczych przedmiotów oraz dużych ładunków. Mocne kartony sprawdzają się, kiedy paczki zostają przyciśnięte czymś ciężkim. Jednak zawartość przesyłki narażona jest też na zwykłe wstrząsy przy poruszaniu paczką lub w razie upadku kartonu. Dlatego najczęściej potrzebne są dodatkowe zabezpieczenia.

Folia bąbelkowa

Mocna folia bąbelkowa zabezpiecza przed mechanicznymi uszkodzeniami przesyłanego, transportowanego lub składowanego towaru. Zapewnia ochronę dla delikatnych i wrażliwych przedmiotów przed uszkodzeniem. Folia pęcherzykowa świetnie nadaje się do zabezpieczenia mebli, wyrobów szklanych i ceramicznych, armatur, artykułów RTV i AGD. Ma właściwości amortyzacyjne i zapewnia odporność na działanie pleśni, wilgoci i środków chemicznych. Folię można barwić na dowolny kolor, co może zwiększyć atrakcyjność przesyłek.

Folia bąbelkowa jest ekonomiczna, lekka i przejrzysta, a także bardzo elastyczna. Dzięki temu można nią bardzo szczelnie owinąć przedmioty o dowolnym kształcie, także kilkoma warstwami. Jeśli jednak w kartonie zostaje puste miejsce, dobrze jest zastosować jakiś wypełniacz paczek, na przykład papier pakowy.

Poduszki powietrzne do paczek

Samo owinięcie przedmiotów do przesyłek folią bąbelkową i arkusze papieru jako wypełniacz kartonu nie zawsze wystarczy, żeby całkowicie zabezpieczyć je przed przesuwaniem i ewentualnymi uszkodzeniami. Szczególnie, jeśli przedmiotów w kartonie jest więcej i mogą się wzajemnie uszkadzać. Folia je zabezpieczy, ale nie zapewni wystarczającego tłumienia wstrząsów.

Dotyczy to szczególnie delikatnych i kruchych towarów. Mogą one ulegać uszkodzeniu od wstrząsów, kiedy karton jest zwyczajnie poruszany albo spada z wysokości. Przedmioty mogą się przemieszczać w kartonie i ulec uszkodzeniu.

Poduszki powietrzne 100 x 200 


Dlatego niejednokrotnie do bezpiecznego pakowania potrzebne są dodatkowe wypełniacze kartonów, które zapobiegną przesuwaniu się przedmiotów i stłumią wstrząsy. Idealne są do tego poduszki powietrzne, które amortyzują przemieszczanie przedmiotów w kartonie, także jeśli jest ich więcej. Owinięcie poduszką blokuje i separuje przedmioty, a jednocześnie tłumi drgania.

Poduszki z powietrzem to najprościej mówiąc foliowe worki np. w rozmiarze 200 x 100 mm napompowane powietrzem i sklejone do siebie w formie taśmy. To świetne zabezpieczenie przedmiotów podczas transportu przesyłek. Poduszki powietrzne jako wypełniacz do paczek amortyzują drgania i chronią przed zmianami temperatur. Zapełniają pustą przestrzeń pomiędzy zawartością i ściankami kartonu, co chroni przedmioty przed obijaniem.

Zależnie od rodzaju i wielkości przesyłanych towarów, można je okładać i przekładać poduszkami powietrznymi. Przy najdelikatniejszych przedmiotach dobrze jest owijać je całe i dodatkowo wypełnić pozostałą przestrzeń. Jest to czasochłonne, ale zapewnia  bezpieczne pakowanie paczek i skuteczną wysyłkę bez zwrotu uszkodzonego towaru.

 Maty powietrzne Poduszki powietrzne    Maty powietrzne

Maty powietrzne

Maty powietrzne do paczek mają podobne właściwości jak poduszki z powietrzem, ale są szersze więc pakowanie idzie szybciej. Maty podobnie jak poduszki to worki foliowe z powietrzem o większej powierzchni niż poduszki ale też mniejsze zawartości powietrza w pojedynczych komorach. Są wygodne szczególnie do dużych przesyłek, ale mogą wymagać zastosowania dodatkowego wypełniacza kartonu.


Maty powietrzne do paczek zawierają mniej powietrza niż poduszki, więc cechuje je dużo mniejsza absorpcja drgań. Nie nadają się do pakowania najdelikatniejszych rzeczy, ale do mocniejszych czy większych przedmiotów maty z powietrzem świetnie się sprawdzą, umożliwiając bezpieczne pakowanie paczek.

 

Papiery pakowe

Papier pakowy służy do zewnętrznego pakowania paczek oraz różnych towarów. Odpowiednio dobrany papier do pakowania zabezpiecza przed wieloma szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Papiery pakowe dostępne są w wielu rozmiarach, w rolkach lub w ryzach, w kolorze białym, szarym i brązowym. Do wyboru są papiery makulaturowe chroniące przed uszkodzeniem oraz inne wytrzymałe i odporne na przedarcia z mocnych surowców, a także papiery naturalne do pakowania delikatnych produktów chroniące przed zarysowaniami. Dostępne są też papiery spożywcze i foliowane.

Papier pakowy jednak może mieć też inne zastosowanie, jako wypełniacz kartonów. Nie jest to rozwiązanie drogie i świetnie sprawdzi się do wypełnienia pustych przestrzeniach w paczkach przy mniej podatnych na uszkodzenie towarach. W przypadku delikatniejszych przedmiotów papier pakowy nadaje się jako dodatkowe wypełnienie do paczek. Można zastosować na przykład dwa rodzaje, papier pakowy grubszy, gniotliwy na zewnętrzną część, a bliżej przedmiotów cienki, biały papier, który jest delikatniejszy, ale lepiej wypełnia puste miejsca. Takie zabezpieczenie w połączeniu z folią bąbelkową lub workami z powietrzem zapewni bezpieczne przesyłanie paczek.

Doświadczenie naszych partnerów

Powyższe rozwiązania w temacie opakowania dla sklepów internetowych opieramy zarówno na wiedzy i własnych produktach, jak i doświadczeniu naszych klientów. Ciekawe spostrzeżenia na temat bezpiecznego pakowania delikatnych rzeczy można znaleźć w artykule naszego klienta - Pakowanie delikatnych przedmiotów - jak to robić dobrze.

LILIO.pl to sklep internetowy oferujący ręcznie robione rzeczy. W ofercie sklepu są ręcznie robione, szklane bombki choinkowe oraz figurki dekoracyjne - anioły gipsowe. Szczególnie figurki aniołów są bardzo delikatne i kruche. Początkowo sklep borykał się z wieloma reklamacjami powodowanymi uszkodzeniami figurek w transporcie, jednak w końcu udało się znaleźć skuteczny sposób na bezpieczne pakowanie figurek i obecnie ilość reklamacji spadła o ponad 90%.

Zachęcamy do zapoznania się z tymi praktycznymi poradami na temat bezpiecznego pakowania delikatnych produktów oraz do skorzystania z dostępnych w naszym sklepie produktów do pakowania dla sklepów internetowych.

Polecamy również

Najbardziej popularne gry hazardowe w Polsce

Poznaj kilka z najlepszych kasyn na całym świecie

iGaming: co to jest i dlaczego powinieneś poznać ten termin?

Progresywne Jackpoty w Slotach - wygrane które zmieniają życie

Ewolucja cyfrowych płatności - co nas czeka w najbliższej przyszłości?

Jakie wyzwania stoją przed rynkiem hazardowym w Polsce?

5 metod brandingu w biznesie

Bonusowe funkcje w slotach online - które najczęściej spotkamy?

Budowanie wizerunku marki poprzez logo i opakowania

Opakowania przyszłości - innowacje w ekologicznych materiałach do pakowania

Opinie o Kasynie GGBet: co mówią gracze

Jak działają i wyglądają różne rodzaje Jackpotów?

Używamy Cookies - Więcej