Opakowania papierowe mają tak wiele różnorodnych zastosowań, że stały się wszechstronnymi i niezbędnymi produktami w wielu branżach, w tym w spożywczej.

Sprawdzają się do transportu towarów, przechowywania żywności oraz pakowania produktów i zakupów. Począwszy od kartonów, przez różne papierowe torby do gotowych wyrobów czy sprzedaży sypkich, po małe torebki papierowe na pieczywo, wypieki i drobne produkty. Opakowania papierowe z nadrukiem pełnią również funkcje informacyjne oraz dekoracyjne, a także reklamowe i promocyjne.

Opakowania papierowe spożywcze powinny być wykonane z materiału, który nadaje się do kontaktu z żywnością i jest do niego dopuszczony. Dotyczy to produkcji żywności, bezpośredniego kontaktu z dodatkowo nie pakowaną żywnością, czy sprzedawaniem jedzenia gotowego. Torebki papierowe czy kartony muszą mieć właściwe atesty, żeby produkty przewozić i przechowywać w zgodzie z odpowiednimi standardami.

Jednak w branży spożywczej i sklepach można wykorzystywać także opakowania papierowe bez atestów. Jest wiele produktów, szczególnie w sklepach spożywczych, które ich nie wymagają. Torebki papierowe świetnie się wtedy sprawdzą do ważenia towarów sprzedawanych luzem i do pakowania zakupów.

Opakowania papierowe w branży spożywczej

Jednym z elementów działania przemysłu spożywczego jest transport towarów. Odpowiednie opakowania kartonowe powinny zabezpieczać żywność przed uszkodzeniem i działaniem różnych czynników zewnętrznych. Właściwe przechowywanie żywności podczas transportu jest istotne dla zachowania formy, świeżości i walorów smakowych oraz zapachowych.

Drugie zastosowanie opakowań papierowych w branży spożywczej to pakowanie wyrobów jako gotowych do sprzedaży. Nie sposób wymienić wszystkich możliwości. Począwszy od przeróżnych kartoników, po torby i torebki papierowe. Kartoniki służą jako opakowanie do ryżu i kaszy w woreczkach, do herbaty czy przeróżnych ciastek i słodyczy. Makarony, napoje i mleko oraz wiele innych produktów spożywczych też sprzedawanych jest w kartonikach.

Odpowiednie papierowe torebki spożywcze z kolei służą do produktów sypkich takich jak ryż, bułka tarta czy cukier sprzedawanych w opakowaniach. Torebki papierowe nadają się również do pakowania różnych produktów sypkich wymagających zważenia, a także do pakowania wszystkiego co jest sprzedawane luzem. Torby z wygodnym dnem są bardzo praktyczne przy ważeniu towarów. Zależnie od rodzaju, papierowe torby to także świetne rozwiązanie do przenoszenia zakupów, szczególnie papierowe torby z uchwytami.

Torebki papierowe spożywcze

Są bardzo różne rodzaje torebek papierowych o wszechstronnym zastosowaniu, które świetnie sprawdzają się w branży spożywczej.

Torebki fałdowe papierowe są idealne przy sprzedaży pieczywa i wypieków. Dostępne są torebki fałdowe z okienkiem oraz pełne. Nadają się także do innych drobnych produktów, które wymagają zważenia, choć papierowe torebki fałdowe największe zastosowanie znajdują właśnie w piekarnictwie i cukiernictwie. Torebki z okienkiem są szczególnie wygodne w większych sklepach i marketach przy kasie, ponieważ widać ich zawartość. Dobrej jakości torby fałdowe kraft zabezpieczają przed wyschnięciem pieczywa.

Torebki klockowe mają praktyczne dno, które jest wygodne przy ważeniu produktów. Znajdują różnorodne zastosowania, głównie w handlu spożywczym. Są idealne do pakowania produktów sypkich na przykład w piekarniach, cukierniach, sklepach z kawami, herbatami, ziołami czy przyprawami. Dostępne są też torby klockowe zapobiegające ulatnianiu się aromatu przechowywanych produktów. W torby klockowe można również pakować przeróżne inne wyroby spożywcze i nie tylko sprzedawane luzem. Papierowe torebki z dnem klockowym to wygodne i pojemne opakowania, które mogą również służyć do zapakowania drobnych zakupów.

Torebki krzyżowe są najpopularniejsze do pakowania ryżu, bułki tartej czy cukru. To idealne opakowanie do tego typu produktów sypkich, jednak papierowe torby krzyżowe mogą posłużyć także jako torebki do zapakowania innych towarów, szczególnie sprzedawanych luzem i do zważenia. Papierowe torebki krzyżowe mają praktyczne dno, dzięki czemu gotowe produkty dobrze prezentują się na półkach sklepowych. W takim przypadku niezbędny jest nadruk, który świetnie prezentuje się szczególnie na białym tle, także jako dekoracja utrwalająca wizualną formę produktu.

Torby zakupowe z uchwytami to wygodne i pojemne opakowanie na zakupy. Sklepy mogą pakować tak zakupione u siebie towary, producenci towarów również mogą dodawać torby zakupowe do swoich wyrobów. Papierowe torby zakupowe to świetny nośnik reklamowy dzięki temu, że klienci noszą w nich swoje zakupy do domów. Torby zakupowe z uchem płaskim nadają się do bardzo wielu zastosowań w przemyśle spożywczym, torby papierowe z uchwytem skręcanym są bardziej eleganckie i sprawdzą się w sklepach odzieżowych czy kosmetycznych.

Kartony do przewożenia i przechowywania żywności

Kartony na warzywa i owoce należy dobierać zależnie tego, czy są to produkty miękkie czy twarde. Kartony papierowe powinny chronić towar przed uszkodzeniem. Kartony składane otwarte sprawdzą się jednocześnie do wykorzystania na ekspozycję owoców i warzyw w sklepach.

Kartony na mięso powinny być wykonane z tektury o małej wsiąkliwości. W pudełkach z tektury falistej i litej można przewozić produkty mrożone i świeże. Pudełka na ciastka i ciasto powinny być zabezpieczone przed wchłanianiem wilgoci i tłuszczu, Popularne są pudełka z okienkiem oraz tacki i pół tacki. Do ciastek sprawdza się też pudełka z wieczkiem i 3 warstwowe kartony składane lub klejone. Większość producentów oferuje wykonanie odpowiedniego nadruku na pudełkach do ciastek.

Kartony na jedzenie na wynos powinny podtrzymywać ciepło i mieć otwory wentylacyjne chroniące przed wytworzeniem się wilgoci. Najlepsze są składane pudełka gastronomiczne o dobranym kształcie. Również kartonowe pudełka gastronomiczne oferowane są z potrzebnym nadrukiem.

Podkładki kartonowe najpopularniejsze są w cukiernictwie, czasem też do pizzy, pozwalają na łatwy transport i przechowywanie. Podkładki kartonowe dekoracyjne pomagają efektownie i elegancko wyeksponować wypieki w cukierniach i marketach. Najczęściej mają złoty kolor i pokryte są folią aluminiową oraz powłoką odporną na tłuszcze i zamoczenia.

Opakowania papierowe z nadrukiem

Opakowania papierowe z nadrukiem w branży spożywczej to idealna forma promocji, reklamy i budowania rozpoznawalności marki. Dzięki ciekawej grafice opakowania jak torby papierowe z nadrukiem wyglądają efektownie, atrakcyjnie i zachęcająco. Przyciągają spojrzenia wyróżniając się na półkach, a te do pakowania produktów i zakupów są świetnym nośnikiem reklamowym. Nadruk na torbie papierowej poprawia wygląd produktów i wizerunek firmy. Ciekawy nadruk czy grafika stanowią element dekoracyjny i promocyjny. Torba papierowa z logo firmy czy nazwą sklepu staje się symbolem marki i może pozytywnie wpłynąć na ogólny wizerunek.

Jak widać rola i funkcje opakowań papierowych w branży spożywczej są bardzo różnorodne i wszechstronne. To nieodłączny element do transportu, pakowania i sprzedaży, ale też reklamy. Dostępne na rynku rodzaje opakowań papierowych pozwalają na dobór odpowiednich do potrzeb i zastosowań.

W naszej ofercie znajdują się przeróżne opakowania papierowe dla małych sklepów oraz dużych marketów, a także dla producentów. Mamy torby na pieczywo, torby zakupowe ekologiczne czy kartony na ciastka. Oferujemy także specjalistyczne papiery pergaminowe, półpergaminowe oraz papiery foliowane do pakowania wędlin i ryb, które zabezpieczają przed przenikaniem tłuszczu. Każdy znajdzie w naszym sklepie papierowe opakowania spożywcze do wszechstronnych i różnorodnych zastosowań, wykonujemy także nadruk na opakowaniach.

Polecamy również

Gry hazardowe wymagające umiejętności i szczęścia

Znaczenie generatorów liczb losowych RNG w kasynach internetowych

Najlepsze aplikacje do zarządzania finansami

Najlepsze menedżery haseł - ochrona w wirtualnym świecie

Najbardziej popularne gry hazardowe w Polsce

Poznaj kilka z najlepszych kasyn na całym świecie

iGaming: co to jest i dlaczego powinieneś poznać ten termin?

Progresywne Jackpoty w Slotach - wygrane które zmieniają życie

Ewolucja cyfrowych płatności - co nas czeka w najbliższej przyszłości?

Jakie wyzwania stoją przed rynkiem hazardowym w Polsce?

5 metod brandingu w biznesie

Bonusowe funkcje w slotach online - które najczęściej spotkamy?

Używamy Cookies - Więcej